TESLİMAT HAKKINDA

Siparişinizi teslim almadan kurye yanınızdayken mutlaka kontrol ediniz. Kuryenin paketi açtırmaması göz önünde bulundurulduğunda, paketi hafifçe sallayarak ses gelip gelmediğini kontrol ediniz. Zarar görmüş ise kabul etmeyerek iade ediniz, tarafımızdan ücretsiz yenisi gönderilecektir. Teslim alınan kargolar sağlam olarak teslim alınmış demektir ve itirazlar kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkı

Tek kullanımlık olan ve üzerinde tüketicinin isteğine göre düzenleme yapılmış olan ürünlerde cayma hakkı kullanılarak ürün iadesi mümkün olmamaktadır. Bu tür ürünler ancak üretilen ürünün kusurlu yada ayıplı olması halinde değiştirilebilir.

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerimizde üründe herhangi bir kusur olmadığı durumlarda iade işlemi yapılmamaktadır. Kişiye özel olmayan diğer siparişiniz size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür.

Ürünler kullanılmamış olarak, orijinal paketinde iade edilmişse, size geri ödeme yapacağız. Geri gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de geri gönderilmelidir.

Paket bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır. Paketi bize anlaşmalı olduğumuz ilgili Kargo ile iade olduğunu belirterek gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderilmesi durumunda kargo masrafları müşterinin hesabından düşülerek para iadesi sağlanır.

İade adresi: iletişim sayfamızda belirtilen adrese gönderebilirsiniz.

İade etme süresi kaç gündür ?

aricilik.com.tr üyelerinin kişiye özel olmayan ürünlerde “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” 15 gündür.

İademi hangi adrese göndereceğim?

İade adresi: iletişim sayfamızda belirtilen adrese gönderebilirsiniz.

İade’de kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle aricilik.com.tr’e göndereceğiniz tüm ürünleri anlaşmalı olduğumuz ilgili Kargo ile iade olduğunu belirterek göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo firmaları ile gönderilen iadelerde kargo masrafı alıcıya aittir.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi nezaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra aricilik.com.tr tarafından banka hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilir. İade işlemi yapıldıktan sonra hesabınıza yansıması 7-10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir